Piwo Bożonarodzeniowe ft. Krzysztof Czechanowski

Piwo Bożonarodzeniowe ft. Krzysztof Czechanowski

Wyjątkowe piwo świąteczne wymagało wyjątkowej oprawy. Zacznijmy jednak od zawartości butelki. Piwo Bożonarodzeniowe to trunek autorstwa Krzysztofa Czechanowskiego – doświadczonego piwowara domowego z Wrocławskiej Inicjatywy Piwowarskiej znanego jako sieci jako Undeath. Mimo że Krzysiek od przypraw korzennych woli zapewne ostre papryczki z własnej uprawy, zgarnął najwięcej punktów w VI Częstochowskim Konkursie Piw Domowych Bractwa Piwnego. Jego receptura, po odpowiednim skalowaniu, została w obecności autora uwarzona w ilości 70 hl.

bractwo_piwne
Krzysztof Czechanowski i Częstochowski Krąg Bractwa Piwnego na warzeniu Piwa Bożonarodzeniowego (fot. Częstochowski Krąg Bractwa Piwnwego).

Piwo, po oklejeniu etykietami z autografem Krzysztofa, zostało zwieńczone w sposób należny trunkowi świątecznemu. Do tego zadania poprosiliśmy o pomoc Kamila Zatykę (obecnie z toruńskiego browaru kontraktowego Deer Bear). Kamil jest bodajże jedyną osobą która opanowała przygotowanie lakowania miękkim naturalnym woskiem na skalę przemysłową, Jego pomysły były już zresztą w przeszłości testowane w innych browarach. W lakowaniu pomagała Pani Ela (odpowiedzialna w Wąsoszu za kontrolę monobloku) oraz Maciej, czyli jeden z niewielu prezesów jeżdżących wózkiem widłowym kiedy zajdzie potrzeba 😉

Ręcznie lakowane butelki już dziś zaczęły opuszczać browar. Smacznego!

Dodaj komentarz